Přeskočit na navigaci

Naše produkce

Zub za ZubGP-Art s.r.o. a Agentura Familie uvádějí hru Ed McBain Zub za zub.

Slavný autor detektivních románů nás uvádí zpět na 87. okrsek v thrilleru plném napětí a neočekávaných zvratů.

Na policejní stanici přichází žena, která přináší smrt - s lahví prudké výbušniny drží detektivy i náhodné příchozí jako rukojmí a čeká, až se na služebnu vrátí detektiv Steve Carella , kterému se chce pomstít za smrt manžela.

Má na takové jednání právo? Platí ono slavné rčení: „Oko za oko, zub za zub.“?

Přijďte se přesvědčit, jak se nakonec tento případ rozřeší a zda Carella dorazí a do tohoto řešení zasáhne.

Bláznovy zápiskyGP-Art s.r.o. a Divadlo Braník uvádějí hru Nikolaje Vasiljeviče Gogola.

Naše další práce bude na hře Bláznovy zápisky ve které hraje hlavní roli Jan Přeučil.

Jan Přeučil a Nikolaj Vasiljevič Gogol – dva Mistři na jednom jevišti. Oba jsou mistry slova a dokonalého vykreslení postav a postaviček nejrůznějších charakterů.

Oba se opět potkávají po padesáti letech, kdy Jan Přeučil poprvé exceloval v této dramatické komedii, která diváky všech generací nejen oslovuje, ale i fascinuje svým pojetím spojení slova, hudby a osudu.

Hra založená na zápiscích z Gogolova života dává Janu Přeučilovi možnost fantasticky ztvárnit příběhy lidiček směšných až k pláči a politováníhodných k popukání, zobrazit ostré kontury charakterů, vykreslit romantismus obrácený v žert, než se i v parodii prosadí nepřízeň osudů řízená často démony a běsy…

Nezapomenutelné představení, ve kterém opět po půl století jedinečným způsobem exceluje mistr českého slova Jan Přeučil.

Produkce: GP-Art s.r.o.

IluzionistéHra, kde si bok po boku zahraje otec a syn.

V komedii Iluzionisté se vedle sebe na divadelní prkna postaví Stanislav Zindulka a Jakub Zindulka doplňovat je bude Olga Ženíšková.

Stárnoucí herec chytající se na odpočinek, ambiciózní autorka věřící v radikální a provokativní divadlo a lékař, prožívající dostatečná dramata ve svém profesním životě. To je základní půdorys chytré komedie, která si klade otázku, zda má být divadlo pouhou zábavou, nebo místem provokativním a znepokujícím.

Produkce: GP-Art s.r.o.

A na hrušce sedí diktátorGP-Art s.r.o. a Divadlo Kolowrat uvádějí hru Jaroslava Gillara a Vladimíra Škutiny.

Hra je groteskou o světě, v němž žijeme. Je to hra o konfrontaci světů, myšlenek a názorů.

V neznámé zemi, na neznámém místě se ocitá unesený diktátor. Teroristka zjišťuje, že plán únosu selhal. Co teď s diktátorem? Není na prodej ani na výměnu. Zbývá jen lidské sblížení. Výborná komedie s hvězdným hereckým obsazením.

Produkce: GP-Art s.r.o.

BlázinecHra BLÁZINEC Jaroslava Gillara je napínavou groteskou o světě, ve kterém se vlády zmocní blázni z jednoho psychiatrického ústavu.

Téma ovládnutí společnosti šílencem je stále aktuální. Nečekané zvraty a konflikty jsou doprovázeny crazy situacemi jako z němého filmu. Výstupy často připomínají dramatiku absurdního divadla.

Hra je inspirována mimo jiné motivy E.A. Poea, sugestivní scény strachu a hrůzy jsou protkány typickým Poeovským humorem a vytvářejí tak pro diváka velký jevištní zážitek.

Produkce: GP-Art s.r.o.

Křížem krážem aneb sexem ke štěstíNaše další produkce, vlastní divadelní hry. Ochladly vaše vztahy? Obraťte se na odbornici! Zkuste sexcoaching!

Stella je ve svých šedesáti letech skutečnou odbornicí na oživení intimních manželských hrátek. Proto se na ni obrátí stárnoucí Norbert, který není spokojen s intimním soužitím se svou mladší manželkou Hedvikou. Norbert a Stella si jsou evidentně sympatičtí. Stellin o deset let mladší manžel Robert, značně unavený neustálými experimenty své partnerky, si najde někoho mladšího. Jeho milenka Hedvika je ovšem shodou okolností manželkou Norberta. A tak se terapeutická sezení poněkud vymykají kontrole.

Premiéra nové komedie bude 30. září 2016 v Divadle Kolowrat.

Produkce: GP-Art s.r.o.

Jak Vendelín s čerty vařilNaše první divadelní pohádka Jak Vendelín s čerty vařil Věřte nevěřte, i čerti mají mlsný jazýček. A kdo z nich je nejmlsnější? No přece samotný Lucifer! Ono to není jen tak uvařit to nejlepší jídlo v celém pekle, a když je navíc v sázce pekelný trůn a do čertovské kuchyně se připlete i jedna nevinná lidská dušička, je to najednou ještě složitější.

A věřte nevěřte, v pekle se může dařit i lásce a nemusí to být jen ta, která prochází žaludkem.

Veselá, poučná i malinko strašidelná pohádka pro děti od 4 let.

Produkce: GP-Art s.r.o.

Hoří má panenkoNaše první produkce, vlastní divadelní hry. Divadelníci chystají novou premiéru. Ožije Formanovo Hoří, má panenko!

GP-Art s.r.o. a Docela velké divadlo chystá adaptaci slavného filmu Miloše Formana. V hlavních rolích se představí Pavel Nový, David Suchařípa a Josef Náhlovský. „Jak k tomu přijdou ti poctiví lidé, kteří si ty lístky koupili a nic nenakradli? Měli si taky nakrást a kdo si nenakradl, tak to musí chápat tak, jako že nic nevyhrál." První věty z dialogů, které si herci poprvé zkoušeli, hned připomněly jednu z nejznámějších scén Formanova filmu, spory o tombolu na slavném hasičském bále.

Když jsme dostali nabídku nastudovat Hoří, má panenko, bylo nám jasné, že převést tento geniální film na divadelní prkna bude velmi náročnou prací", uvedla dramaturgyně Docela velkého divadla Jana Galinová. Miloš Forman slavný film, který byl dokonce nominován na Oscara, režíroval v roce 1967. Ani po téměř padesáti letech ale téma neztratilo nic ze své aktuálnosti.

Hned na začátku jsem si říkal, že je to hodně odvážné. Byl jsem zvědavý, jak bude vypadat úprava. Dneska jsem velmi mile překvapen, jaký je to celek, jak celý ten příběh plyne tak přirozeně bez nějakého zadrhávání, velmi mne to potěšilo," říká herec Pavel Nový, který v litvínovském divadle nechyběl na první čtené zkoušce.

Podle režiséra Jurije Galina stojí soubor před velkou výzvou, protože cílem samozřejmě není známý film pro divadelní prkna kopírovat. „Musíme najít svůj vlastní klíč, vlastní prostor, charaktery, nálady a obrazy tak, aby to neopakovalo film, ale aby ten příběh opět aktuálně promlouval k divákům v hledišti. Je to sice komedie, ale pod povrchem je něco vážnějšího. Když trošku uděláme průvan v myšlenkách lidí, bude to jenom dobře", dodal.

Premiéra nové komedie bude na domácích prknech v Litvínově 6. března. v Mostě se představí 12. března a pražská premiéra bude 24. března v Divadle U Hasičů.

Napsala Magdaléna Jenčíková

Délka představení: 1.5 h | Premiéra: březen 2015

Na motivy slavného filmu pro Docela velké divadlo upravili: Jana GALINOVÁ a Václav VONDRUŠKA

Produkce: GP-Art s.r.o. a Docela velké divadlo
Sponzoři